Historia

Zanim ogłoszony został nabór do naszego chóru potrzeba

było wiary w Boga i ludzi, dobrej woli, chęci i ogromnego optymizmu.

Chór parafialny był marzeniem nowego Proboszcza ks. Jana Palusa i nowej organistki - Doroty Woszek.
Potrzeba było także czasu... i ... udało się.
Nasz chór rozpoczął swoją oficjalną działalność 18.V.2008 roku, a pierwszy raz zaśpiewaliśmy na naszym odpuście parafialnym 28.VIII.2008 roku.
Jesteśmy wspólnotą, która nie tylko lubi razem śpiewać, ale także, a może przede wszystkim, lubi ze sobą przebywać.
Spotykamy się zwykle w poniedziałki po mszy św. wieczornej, ale zdarzają się także próby dodatkowe, żeby lepiej przygotować nowy materiał. Zaczynaliśmy od uczestniczenia w liturgii mszy św., potem w nabożeństwach, rok temu (2012) razem z orkiestrą parafialną zorganizowaliśmy koncert kolęd w pierwszą niedzielę po Bożym Narodzeniu.
Dużym wydarzeniem i przeżyciem dla nas był także udział w liturgii 50 rocznicy święceń kapłańskich ks. dziekana Alfreda Klimka, a potem koncert w sali, w której odbywało się przyjęcie.
Śpiewaliśmy także podczas kiermaszu 13.X.2013 roku, który połączony był z poświęceniem przez biskupa Jana Wieczorka naszych odrestaurowanych organów. Nasz repertuar to przede wszystkim utwory sakralne, w niewielkiej części ludowe i popularne.
Początkowo śpiewaliśmy w układzie dwugłosowym. Ciągle się jednak rozwijamy i doskonalimy swoje umiejętności, dlatego teraz większość jest wykonywana w czterogłosie, w układzie typowym dla większości chórów mieszanych - S,A,T,B.
Wszyscy członkowie chóru to mieszkańcy naszej parafii.
W grudniu 2013 roku, po burzliwych dyskusjach, rozważając wiele propozycji chór przyjął ostateczną nazwę „Gaudete”, która najbardziej pasuje do charakteru naszego chóru. Wszyscy chórzyści, na czele z prowadzącą, z sympatią, humorem i dystansem podchodzą do siebie, a ze śpiewania na chwałę Pana czerpią wiele radości.
Naszym mottem mogłyby być słowa św. Augustyna:

„Śpiewać pięknie Bogu, to znaczy śpiewać z radością.
Co znaczy śpiewać z radością?
Znaczy to, aby rozumieć, że nie można wyrazić słowami tego,
co śpiewa się sercem”

Pomysłodawcą nazwy był Roman Woszek.
W styczniu 2014 oficjalnym Prezesem chóru został Leon Kocur. Był On organizatorem naszego pierwszego koncertu kolędowego poza parafią.
19.01.2014 roku razem z orkiestrą parafialną gościliśmy w kościele parafialnym pod wezwaniem świętego Marcina w Paczynie.
Kreator stron - łatwe tworzenie stron WWW